Keramická dlažba na terasu RAKO KAAMOS Slonová kost (tl. 2cm, bal. 0,72m2)

Kód: DAR66585
1 160 Kč 958,68 Kč bez DPH 1 611,11 Kč / 1 m2
Skladem (648 balení)
Možnosti doručení

Luxusní keramická slinutá dlažba od českého výrobce RAKO. Dlaždice jsou tlusté 2 cm - díky tomu vydrží extrémní zátěž a nepraskají. Dlažba je odolná vůči mrazu a povrch je protiskluzový - a to i po dešti! O dlažbu se nemusíte starat. Povrch stačí jen omýt zahradní hadicí a dlažba je zase jako nová. A vydrží vám velmi dlouho.

Protiskluzová
Protiskluzová dlažba

Dlaždice s protiskluzovou povrchovou úpravou se označují velkým písmenem R a číslem určujícím stupeň přilnavosti. Nejnižší hodnota má označení R9, nejvyšší pak R13.

Pro exteriér
Pro exteriér

Dlaždice je vhodná do exteriéru na terasu nebo balkon. Nevadí jí déšť, horko ani mráz. Čistí se jednoduše koštětem nebo proudem vody z hadice. 

Mrazuvzdorná
Mrazuvzdorné

Slinutý střep je nejodolnější výrobní materiál s téměř nulovou porézností a je tedy vhodný pro venkovní použití i do interiérů s vysokou zátěží.

K vidění na prodejně v Kutné Hoře
Materiál:Vzhled kámen Rozměr dlaždice:59,8 x 59,8 x 2 cm Jakost:1. jakost Povrch:Protiskluzový R11

Detailní informace

Detailní popis produktu

Keramická dlažba ze slinutého střepu je vyrobena z přírodního materiálu. Po rozemletí materiálu na prach je za pomocí velkého tlaku a následného vypálení vyrobena dlaždice, a to bez použití lepidel nebo jiných chemických látek. Dlažba je tedy zcela recyklovatelná.

Dlažba je velmi odolná a splňuje všechny základní normy. Nasákavost dlaždic je pod 0,5 %, což ovlivňuje mrazuvzdornost, která je díky tomu velmi dobrá. Dlažba nám tedy vydrží i přes zimu bez popraskání. Povrchy dlaždic se dělají schválně hrubší, aby dlažby splňovaly protiskluznost alespoň R9. Mimo to, dlažba splňuje odolnost vůči chemikáliím a tepelnému šoku. Nemusíte se tedy bát umístit ji kolem bazénu, jelikož chlór, sůl ani jiné chemické látky dlažbě neublíží.

Není potřeba se o dlažbu nijak zvlášť starat. Jakmile je pokládka hotová, s dlažbou už není potřeba nijak manipulovat, natírat ji nebo o ni jinak pečovat. Pokud by se na terase ocitly jakékoliv nečistoty, je možné je pouze spláchnout venkovní hadicí s vodou. Případně se může na terasu vzít koště a nečistoty z ní smést.

Jak dlažbu pokládat?

Většina lidí se s tímto typem venkovní dlažby nesetkali. A možná jste to právě vy. Pro vás tedy máme jednu dobrou zprávu a tou je, že tuto dlažbu nemusíte nijak lepit a každou zimu se tedy bát, zda terasa vydrží v původním stavu či nikoliv. Pokládka je u tohoto typu dlažby velmi jednoduchá.

 

Při pokládce na terče je potřeba zjistit správné množství rektifikačních terčů. Existují různé varianty: stavitelné rektifikační terče, korektory sklonu nebo terče se samonivelační hlavou. Pokud má terasa tvar obdélníku nebo čtverce, počet terčů se vypočítá snadno. Vezmete si nejprve delší stranu obdélníku, vypočítáte počet dlaždic a k výsledku připočítáte 1. To samé uděláte u kratší strany obdélníku. Nakonec tyto dvě čísla vynásobíte a máte spočítaný počet terčů potřebných ke stavbě vaší terasy. U terasy jiných a neobvyklých tvarů je počítání podobné.

Na terče i pod ně je dobré dát gumové podložky. Pod terče se dávají gumové granulátové podložky buď v pásu nebo samostatně, aby se ochránila hydroizolace nebo lepenka a zároveň se tím zamezuje tření mezi podkladem pod terasou a terčem. Na terče se pokládají speciální gumové podložky, které změkčí tlak dlažby na terč a tím předchází tření a vrzání.

Pokud vám i přes to připadá pokládka keramické dlažby složitá nebo se jí jednoduše nechcete zabývat, obraťte se na nás a my vám zprostředkujeme kontakt na námi ověřené montážníky, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

Jak dlažbu dopravíme k vám domů

Každá jednotlivá dlaždice váží zhruba 15-30 kg, proto je manipulace s dlažbou náročná. Nemusíte se však skládání materiálu u vašeho domu obávat, vše vyřešíme za vás. Naši dopravci dlažbu dovezou až k vám. Dále pomocí hydraulického čela přemístí dlažbu z auta na paletovací vozík a dlažba se tedy může vyložit na vámi určené místo. Paletovací vozík by se však měl pohybovat pouze po zpevněné zemi, jelikož při převozu těžkého materiálu hrozí, že se kolečka do nezpevněné půdy zaboří.

Doprava ze skladu až k vám domů většinou trvá maximálně 4 dny, záleží na tom, kde se váš dům nachází. Na našem e-shopu si při objednávce dlažby můžete společně s nákupem objednat také dopravu, abyste měli o starost méně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dlažba 1. jakosti
Hmotnost: 32.5 kg
Typ produktu: dlažba
Barva: béžová
Rozměr: 60 x 60 cm
Šířka: 60 cm
Typ povrchu: matný
Materiál: keramika
Výška: 60 cm
Druh dlažby: klasická dlažba
Protiskluzová úprava: R11
Tloušťka: 20 mm
Mrazuvzdorná: Ano
Umístění v exteriéru: Terasová
Rektifikovaná: Ano
Hmotnost: 32
Balení: 0,72
Balení ks: 2
Váha balení: DAR66585 - 32,5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: