Keramická nebo betonová dlažba?

Pokud se rozmýšlíte, jakou dlažbu použít na terasu, jestli betonovou nebo keramickou, máme pro vás pár bodů, která vám možná pomohou se rozhodnout.

Keramická i betonová dlažba je velmi odolná a pevná. Keramická dlažba má však menší zatížení, hodí se proto například na balkóny nebo na terasy v patře.

Keramická dlažba navíc uspoří výšku podlahy. Vzhledem k tomu, že keramická dlažba je vysoká pouhé 2 cm, využije se tam, kde se řeší každý centimetr z hlediska konstrukční výšky.

Dalším plusem keramické dlažby je snadná údržba. Dlažba ani po letech používání nevybledne, nepopraská, a hlavně do sebe nenasákavá vodu, tudíž stačí ji jednoduše opláchnout zahradní hadicí.

 U tohoto typu dlažby můžete vybírat z mnoha krásných designů. Vybírat si můžete například mezi imitací dřeva, kamene nebo betonu, a v takovýchto kategoriích si můžete zvolit barvu, odstín nebo kolísání odstínu atd.

Navíc můžete sladit interiér s exteriérem. Keramická dlažba má i interiérovou jednocentimetrovou variantu. Je tedy možné najít si k interiérové dlažbě exteriérovou dvoucentimetrovou dlažbu ve stejném designu.