Keramická dlažba na terasu Deceram Outdoor DOS Travertin Beige 45x90 Rett. (tl. 2cm, bal. 0.81m2)

Kód: 82719
I. jakost
728,19 Kč 601,81 Kč bez DPH 899 Kč / 1 m2
Skladem v J. Čechách (623,5 balení)
Můžeme doručit do:
30.7.2024
Možnosti doručení
  • Luxusní keramická slinutá dlažba.
  • Italský výrobce.
  • Tloušťka 2 cm - odolnost vůči mrazu a zátěži.
  • Protiskluzový povrch (i v dešti nebo u bazénu).
  • Doprava po celé ČR.

Protiskluzová
protiskluznost
Protiskluzová dlažba

Dlažba má protiskluzovou povrchovou úpravou R11, což znamená, že je vhodná i k bazénu. Dlažba neklouže ani když je mokrá.

Pro exteriér
outdoor
Pro exteriér

Dlaždice je vhodná do exteriéru na terasu nebo balkon. Nevadí jí déšť, horko ani mráz. Čistí se jednoduše koštětem nebo proudem vody z hadice. 

Mrazuvzdorná
mrazuvzdorna2
Mrazuvzdorné

Dlažba má minimální nasákavost vody (cca 0,5%) a díky tomu je mrazuvzdorná. Nemusíte se tedy být ani tuhých zim.

Materiál:Vzhled beton Rozměr dlaždice:45 x 90 x 2 cm Jakost:1. jakost Povrch:Protiskluzový R11

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti dlažby

Dlažba je velmi odolná a splňuje všechny základní normy. Nasákavost dlaždic je pod 0,5 %, což ovlivňuje mrazuvzdornost, která je díky tomu velmi dobrá. Dlažba nám tedy vydrží i přes zimu bez popraskání. Povrchy dlaždic se dělají schválně hrubší, aby dlažby splňovaly protiskluznost alespoň R9. Mimo to, dlažba splňuje odolnost vůči chemikáliím a tepelnému šoku. Nemusíte se tedy bát umístit ji kolem bazénu, jelikož chlór, sůl ani jiné chemické látky dlažbě neublíží.

protiskluznost0

Nosnost dlažby 

Na venkovní terasu doporučujeme pouze 2 cm keramickou dlažbu. Ta zajišťuje vysokou nosnost a dlouhou životnost. Chtěli jsme vyzkoušet, zda terasa z dlažby vydrží i nájezd auta a na výsledek se můžete podívat zde: 

Údržba terasy

Není potřeba se o dlažbu nijak zvlášť starat. Jakmile je pokládka hotová, s dlažbou už není potřeba nijak manipulovat, natírat ji nebo o ni jinak pečovat. Pokud by se na terase ocitly jakékoliv nečistoty, je možné je pouze spláchnout venkovní hadicí s vodou. Případně se může na terasu vzít koště a nečistoty z ní smést.

Rozdíl mezi 1. a 2. jakostí

Dlažba 2. jakosti (snížené jakosti)  znamená, že může v geometrických charakteristikách vykazovat malé nepřesnosti nebo mít nepatrné estetické nedostatky. Stejně tak, jako dlažba v 1. jakosti však musí splňovat mechanické charakteristiky. U druhé jakosti je doporučuje nakoupit o 10 % dlažby více.

Jak probíhá pokládka dlažby 

Díky rektifikačním terčům je pokládka dlažby jednoduchá, rychlá a zvládnete ji i bez montážní firmy. Terče se totiž jednoduše postaví na podklad a na ně se dlaždice položí. Žádné lepení, žádné vrtání. 

Pod terče se dávají granulátové podložky, aby se ochránila hydroizolace nebo lepenka a zároveň se tím zamezuje tření mezi podkladem pod terasou a terčem. Na terče se pokládají speciální gumové podložky, které změkčí tlak dlažby na terč a tím předchází tření a vrzání.

Pokud máte rovný povrch (podklad), můžete použít klasické terče pod dlažbu. Pokud máte spád, použijte terče se samonivelační hlavou, která dorovná spád až 5%.

Kolik terčů potřebuji

Počet rektifikačních terčů závisí především na velikosti dlaždic, které budete pokládat.

Počty terčů podle dlaždice:

  • dlaždice 60x60: 4 terče (cca 3,5 terčů na 1 m2)
  • dlaždice 80x80: 5 terčů (cca 4 terče na 1 m2)
  • dlaždice 90x90: 9 terčů (cca 5,7 terčů na 1 m2) 
  • dlaždice 120x60: 6 terčů (cca 3,5 terčů na 1 m2)

plot-soutien-standard (1)

Z čeho je dlažba vyrobena

Keramická dlažba ze slinutého střepu je vyrobena z přírodního materiálu. Po rozemletí materiálu na prach je za pomocí velkého tlaku a následného vypálení vyrobena dlaždice, a to bez použití lepidel nebo jiných chemických látek. Dlažba je tedy zcela recyklovatelná.

Jak probíhá přeprava? 

Každá jednotlivá dlaždice váží zhruba 15-30 kg, proto je manipulace s dlažbou náročná. Nemusíte se však skládání materiálu u vašeho domu obávat, vše vyřešíme za vás. Naši dopravci dlažbu dovezou až k vám.

Dále pomocí hydraulického čela přemístí dlažbu z auta na paletovací vozík a dlažba se tedy může vyložit na vámi určené místo. Paletovací vozík by se však měl pohybovat pouze po zpevněné zemi, jelikož při převozu těžkého materiálu hrozí, že se kolečka do nezpevněné půdy zaboříDoprava ze skladu až k vám domů většinou trvá většinou maximálně 5 dnů.

paleta 

Doplňkové parametry

Kategorie: Venkovní dlažba na terče (2 cm)
Hmotnost: 37 kg
Barva: Béžová
Estetický vzhled: Kámen, Beton
Délka: 900
Šířka: 450
Kolekce: Deceram Outdoor, Deceram Outdoor DOS
Materiál: Mrazuvzdorný slinutý
Obsah balení: 0.81
Použití: 2 cm dlažba, Protiskluz
Povrch: Hrubý
Proměnlivost: V3 - středně proměnlivý
Snížená jakost: Ne
Specifikace: Protiskluz R11, Protiskluznost na bosou nohu A+B+C
Tloušťka: 20
Tvar: Obdélník
Určení: Bazén, Chodník, Pergola, Terasa, Exteriér, Zahrada, Garáž
Země původu: IT
Váha balení: 82719 - 37 kg